PARTİ KUMAŞ ALANLAR PARTİ KUMAŞ ALAN YERLER PARTİ KUMAŞ ALAN FİRMALAR PARTİ KUMAŞ ALICILARI PARTİ KUMAŞ ALINIR PARTİ KUMAŞ ALAN FİRMALAR PARTİ KUMAŞÇILAR PARTİ MALI KUMAŞ ALANLAR PARTİ ŞİFON ALANLAR İSTANBUL PARTİ KUMAŞ ALANLAR ANKARA PARTİ KUMAŞ ALANLAR İZMİR PARTİ KUMAŞ ALANLAR KUMAŞ ALINIR SATILIR KUMAŞ ALANLAR KUMAŞ ALAN FİRMA TELEFONLARI PARTİ KOT KUMAŞ ALANLAR PARTİ ŞİFON KUMAŞ ALANLAR İHRACAT FAZLASI KUMAŞ ALINIR SATILIR STOK KUMAŞ ALANLAR KUMAŞ SATIN ALANLAR KUMAŞ ALIM SATIMI HER TÜRLÜ KUMAŞ ALINIR NAKİT KUMAŞ ALANLAR NAKİT KUMAŞ ALINIR FERMUAR,LASTİK,KUMAŞ,DOKUMA KUMAŞ , ÖRME KUMAŞ, PARTİ TOP KUMAŞ, PARTİ PARÇA KUMAŞ, TOPTAN KUMAŞ ALANLAR

ŞİFON KUMAŞ ALANLAR kot kumaş alanlar keten kumaş alanlar gabardin kumaş alanlar krep kumaş alanlar krep kumaş alan yerler tela alanlar bez tela alanlar kağıt tela alanlar beden tela alanlar düğme alınır her çeşit kumaş alınır Avcı Tekstil Parti Kumaş Alanlar : elbise yapımında veya döşemecilikte kullanılan ipek, yün, keten vb. dokumaların genel adı. Kumaşı ilk olarak adem aleyhisselam kullandı. Hazret-i adem yeryüzüne indirildiğinde Allahü teala Cennet’ten ona birer çift koyun, keçi, öküz ve deve gönderdi. Bunlardan birini boğazlamalarını ve yününden hazret-i Havva’nın eğirmesini, bunu dokuyarak kendisine hırka, hanımına gömlek yapmasını emretti. O zamandan beri insanların örtünme ihtiyaçlarını karşılamak için kumaş yapmak ve kullanılır hale getirmek başlıbaşına bir meslek ve zenaat oldu. PARTİ KUMAŞ ALINIR
KUMAŞ ALANLAR : Kumaşın yapımında kullanılan ipliğin ham maddesi üç yoldan elde edilir: 1) Hayvanlardan yün, ipek; 2) Bitkilerden pamuk, keten vs; 3) Sentetik olanlar ki tahta selülozünden royan; kömür ve petrolden naylon, tergal, krylon. KUMAŞ ALINIR
Uzun yıllar elle dokunan kumaşlar makinanın keşfi ile fabrikalarda seri halde imal edilmeye başlandı. Günümüzde tekstil sanayi başlı başına bir sanat dalı halindedir. Tabii ve sun’i hammaddelerden istifade edilerek yapılan kumaşların çeşidi pek çoktur.
Dokuma kumaş Alanlar : Uzunlamasına çözgü ipliği ile, bunların arasından geçen atkı ipliğinin dokunmasıyla elde edilir.
Dokuma Kumaş Alan:
1. Atlas Kumaş Alanlar
2. Aba Kumaş Alanlar
3. Kaşmir Kumaş Alanlar
4. Devore Kumaş Alanlar
5. Likralı Kumaş Alanlar
6. Saten Kumaş Alanlar
7. Vual Kumaş Alanlar
8. Keten kumaş Alanlar
9. Poplin Kumaş Alanlar
10. Şifon Kumaş Alanlar
11. Organze Kumaş Alanlar
12. Krep Kumaş Alanlar
13. Gabardin Kumaş Alanlar
14. Kot Kumaş Alanlar
15. Bondik Kumaş Alanlar
16. Hammır Kumaş Alanlar
17. Pullu Kumaş Alanlar
18. Dantel Kumaş Alanlar
19. Güpür Kumaş Alanlar
20. Kapitone Kumaş Alanlar
21. Pelüş Kumaş Alanlar
22. PARTİ KUMAŞ
23. STOK KUMAŞ
24. DOKUMA KUMAŞ
25. ÖRME KUMAŞ
26. KUMAŞ ALAN FİRMALAR
27. KUMAŞ ALAN YERLER
28. KUMAŞ ALICILARI
29. KUMAŞ SATIN ALANLAR.
30. KUMAŞ ALIMI YAPANLAR
Ham Kumaş Alanlar : Genellikle mekanik ve kimyasal işlemlerin sonucunda gelişi güzel veya tabakalandırılmış liflerin birbirine kenetlenmesiyle elde edilir. Mekanik usulle ucu kanca şeklinde kırılmış iğnelerle liflerin birbirine dolanması sağlanır. Bazı liflerin basınç ve sıcaklık etkisiyle keçeleşme özelliğinden istifade edilerek elde edilen keçe ise dokunmamış kumaş cinsindedir.
Örme Kumaş Alanlar: Bir tek bobinden gelen iplik üstüne ileri geri hareketle ilmik atılması veya örgü makinalarında olduğu gibi birçok ipliğin bitişik dizideki ipliklerle bir ilmikle tutturulması yoluyla elde edilir.
Dokuma Kumaş Alan veya Alanlar , yapı olarak atkı adı verilen bir sıra ipliğin, çözgü adı verilen ikinci bir iplik sırasının altından ve üstünden geçmesiyle elde edilir. Yalın dokuma adı verilen dokumalarda atkı ipliğiyle çözgü ipliği birbiriyle dik açı yapacak şekilde dokunurlar.
Kumaş örgü desenlerinde en küçük birime “armür” adı verilir. Başlıca üç çeşit armür vardır: Bez ayağı, serj veya dimu, saten.
Bez ayağı; atkı ipliğinin çözgü ipliklerinin bir altından, bir üstünden geçirilmesiyle elde edilir. Bez ayağı, “hasır örgü” veya “tafta” olarak da adlandırılır.
Serj veya dimi, atkı ipliklerinin, her çözgü ipliğinin altından veya üstünden geçmesiyle meydana gelir. Bu örgünün diğerlerinden farkı, her atkı ipliğinin geçişinde, bu ipliğin bir öncekine göre sağa veya sola ipliğin kaymasındandır. Buna “diyogonol desen” de denir. Diyogonol desenler kumaşın altında üstünde görülür.
Atkı ile çözgü ipliklerinin birbirlerinin altından ve üstünden geçirilmesi sırasında yapılan belirli değişikliklerle düz ve fitilli kadife ile halı gibi dokumalar elde edilir. Çizgili, damalı ve desenli dokumalar, iki veya daha çok doku çeşidinin, dokumanın tamamında bir araya getirilmesiyle elde edilir. Bunlardan en tanınmışı olan balıksırtı desende S ve Z diyogonallar arka arkaya gelir. Zemin yapısına ilave edilen ipliklerin düzenlemesiyle istenilen desenler teşekkül ettirilir.
Dokuma Kumaş: Atkı ve çözgü iplikleri boyunca çeşitli renklerin kullanılmasıyla değişik tipte desenler elde etmek mümkündür. Renkli iplik grupları büyükse, renkli çizgiler ve damalar ortaya çıkar (Ekose Kumaş Alanlar). İplik Alanlar, dokuma renk görüntüsü belirgin özellikte olmadığı için, atkı ve çözgü ipliklerini meydana getirdiği çok sayıda desenin teşekkül ettiği bir dokuma görüntüsü ortaya çıkmış olur. Kumaşlarda desen: Günümüzde desen basma, metal yüzeylere desen oyulmuş merdanelerle yapılır. Bu baskı çeşidinde desen merdanesi, büyükçe bir döner silindir üstünden geçen kumaşa deseni basar. Desendeki her renk için ayrı bir merdane kullanılır. Her renk için bir merdanenin lüzumlu olması bu çeşit baskının pahalıya mal olmasına sebebiyet verdiğinden bu tür usul, yalnızca binlerce metreden meydana gelen sürekli basma işlemlerinde kullanılır. Serigrafi: Serigrafide, dikdörtgen bir çerçeveye gerilmiş kare gözenekli bir kumaş üstüne fotokimyasal usulle geliştirilmiş bir şablon kullanılır. Bu usulde çerçeve kumaşın üstüne yerleştirilir ve boya bir lastik tarak vasıtasıyla yayılarak deliklerden kumaşa geçirilir. Bu çeşit renk verme yalnızca özel baskılar için kullanılır. Elle yapılan bu renk verme işleminde, kumaş bir masaya yayılır. Her renk için ayrı bir çerçeve, masa boyunca hareket ettirilir ve desen basılır. Serigrafide sürekli desenlerin basılması istenilen iyi bir sonucu vermez. Bu sebeple serigrafiden daha süratli olan mekanik sistemli merdaneyle baskı daha süratli olduğu için serigrafiye tercih edilir. Bu usulde, Kumaş Alanlar, daha kısa bir masada, sonsuz bir kayış çevresinde döndürülür. Çerçeveler yukarıdan kumaşa bastırılıp kaldırılır ve kumaşa yeni bir rengin basılması için kayış hareket ettirilir. Çıkartma baskı: Kumaşa desen basmada en son yenilik çıkartma baskıdır. Kağıt merdaneyle baskıda kusursuz bir baskı elde edilir. Bu usulde 200°C’ye kadar ısıtılarak gaz haline gelmiş olan boyayla, kağıda desen basılır. Bir sıcak pres içinden kumaşla birlikte desen basılı kağıt geçirilir. Kağıttaki desen pres vasıtasıyla kumaşa geçer. Bu çeşit