Gabardin Kumaş

Gabardin Kumaş

Gabardin kumaş alımı yapan, gabardin kumaş, gabardin kumaş alanlar, gabardin kumaş alan yerler, gabardin kumaş alan firmalar, gabardin kumaş alıcıları, gabardin kumaş alınır,

Gabardin çok yönlü bir malzemedir. Liflere bağlı olarak zarif elbiseler veya sportif pantolonlar için kullanılabilir. Ancak bununla birlikte dikmek istersen – kumaşın her zaman çalışması kolaydır.

GABARDİN GABARDİN KUMAS GABARDİN PARÇASI ALANLAR KUMAŞ PARÇASI ALANLAR PARÇA GAABRDİN PARÇA GABARDİN KUMAŞ PARÇA GABARDİN KUMAŞ ALANLAR SPOT GABARDİN STOK GABARDİN

GABARDİN,
GABARDİN KUMAŞ
GABARDİN PARÇASI ALANLAR,
KUMAŞ PARÇASI ALANLAR,
PARÇA GABARDİN,
PARÇA GABARDİN KUMAŞ,
PARÇA GABARDİN KUMAŞ ALANLAR,
SPOT GABARDİN,
STOK GABARDİN,

Gabardin kumaş tam olarak nedir?

 

Parti Gabardin Alanlar
Gabardin, sıkı zincir ayarı ile diyagonal bir bağlama tarafından yaratılan, kamgarn bir kumaştır. Çarpma, maddenin vücut sırtıdır. Bu açıkça telaffuz edilir ve genellikle çok diktir. Buna ek olarak, gövde çapağı özellikle genişse, madde olarak da adlandırılır. Saf yünlerden yapılmış gabardin kamgarn ipliklerinin üretimi için, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yün kullanılmaktadır. Enkaz ipliği kendisi son derece pürüzsüz bir yüzeye sahip olan bir bükülmüş ipliktir. Bu durum, başlangıç ​​materyalleri işlenmeden önce tarandığından ortaya çıkar. Ek olarak, gabardinin atkı iplikleri ve çözgü iplikleri genellikle farklı renklendirilir, böylece kumaşın önü ve arkası farklı bir renge sahiptir.

spot kumaş alanlar

spot kumaş alanlar

Gabardinin özellikleri

Malzemenin kalitesi büyük ölçüde değişebilir, özellikleri de değişir. Bununla birlikte, sıkıca gerilmiş çözgü ipliklerinden dolayı Gabardine sağlam ve dayanıklıdır. Çoğu zaman kumaş bitmiş bile ki bu da daha da dayanıklı hale getiriyor. Aksi takdirde, malzeme çok ince, kaba veya aşırı derecede ağır olabilir. Modern gabardin de kumaşın rahatlığını arttıran bir miktar elastan içerir.

 

Gabardin kumaş kullanımı

Gabardin, mantolar, takım elbise, elbiseler ve spor pantolonları için popüler bir materyal. Ancak Gabardine sayaç tarafından sayısız varyasyonda da bulunur. Zarif kumaşlar için ince kumaş, sportif bir kilit yerine kaba kumaş için uygundur.

Bakım için talimatlar

spot kumaş alan

Spot Kumaş Alan

Gabardin Kumaş
Gabardinin bakımı başlangıçta kullanılan liflere bağlıdır. Pamuklu kumaş sentetik kumaşlardan ve harmanlanmış kumaşlardan yapılmış kumaşlar 40 ° C’ye kadar hafif çevrimle temizlenebilir. Bununla birlikte, temizlik amacıyla kat, kostüm ve kıyafet gibi her zaman zarif giysiler giymelisiniz. Çünkü bu değerli parçalar su ile temas ettiğinde şekillerini kaybedebilirler ve bu kaçınmanız gereken şeydir. Eğer gabardin saf yünden yapılmışsa, makine de tabu. Bu durumda her zaman bir kuru temizleme kullanın.

Kesim için ipuçları

Genel olarak: Gabardin kesmek oldukça kolaydır. Bununla birlikte, başlamadan önce, ancak, kumaşı tamamen yaymanız ve herhangi bir moladan kurtulmanız gerekir. Saf yünden yapılmış gabardin için buharlı ütüyü kullanmalısınız. Kumaş hafifçe küçülebileceğinden işlemden önce pamuklu gabardini bir kez yıkamanızı öneririz.

Dikiş için ipuçları

Dikiş yapmak için gabardin, normal iğneler 70 veya 80 boyutlarında ve ayrıca polyesterden ticari bir iplik. Yalnızca çok yoğun dokuma kumaş mikrofiber malzeme için 70 mikroteks iğnenin kullanılmasını öneriyoruz. Optimum dikiş uzunluğu, kumaşın kalitesine bağlıdır. Gabardin ne kadar büyük ve sıkılaşırsa, dikişler o kadar uzar. İnce bir kumaş için 2 mm’lik bir dikiş uzunluğu yeterlidir, oysa kalın gabardin için 3 mm’ye kadar dikişler dikmeniz gerekir.